Nacházíte se zde: Úvod Informace pro veřejnost PodkladyFVE Sborník příspěvků Zabezpečení majetku i FVE před krádeží

Zabezpečení majetku i FVE před krádeží

Zabezpečení domu nebo stavby

Kvalitní zabezpečení domu zahrnuje mechanické zábrany – kvalitní dveře, garážová vrata, zámky a fólie na sklo, ale i elektronické zabezpečení a ochranu dat. Naprostou jistotu ale budete mít pouze s Multifunkčním dohledovým centrem.

1
Foto: Alkom Security

Není zabezpečení jako zabezpečení
I když vynecháte laciné ochranné prostředky, dobře promyslete, jak fungují jiná zabezpečení. Na houkání alarmu dnes už nereaguje skoro nikdo z kolemjdoucích (a sousedy tím většinou jen obtěžujete), proto zbytečně nespoléhejte na poplachový zabezpečovací systém, který je zakončena pouze sirénou. Velkým boomem byly a stále jsou zabezpečovací systémy, které po nedovoleném vniknutí do objektu posílají textové a multimediální zprávy na váš mobil. Dokážete si ale představit, co byste dělali na dovolené u moře, když by vám taková sms přišla? Máte možnost v zaměstnání tak často sledovat mobil, abyste navíc rychle a vůbec adekvátně zareagovali? Zabezpečte svůj majetek tak, aby to mělo smysl.

Začněte u mechanické ochrany
Pachatelé se do domu nejčastěji dostávají oknem nebo dveřmi, proto je třeba začít s ochranou právě v těchto místech. Vstupní dveře by měly být nejlépe bezpečnostní s několikarozvorovým uzamykacím systémem, opatřené bezpečnostním kováním, které zamezí přístupu k cylindrické vložce. Praktické jsou také bezpečnostní řetízky či zábrany proti vysazení dveří.

Okna a zároveň i balkónové či francouzské dveře, pořizujte s bezpečnostní fólií a zámkem na kličku oken. Velmi účinné jsou také mříže, ale ne každý z nás se rád dívá skrze zamřížovaná okna. V tom případě můžete zvolit např. různé vytahovací předokenní rolety. Nevýhodou je, že když je stáhnete na celou dobu vaší nepřítomnosti (např. při dovolené), dáváte tím očividně najevo, že v domě nikdo není.

2
Foto: Alkom Security

Dálkové napojení na Multifunkční dohledové centrum

Mechanické zabezpečení dokáže mnohé nevítané návštěvníky odradit, případně alespoň zpozdí jejich vniknutí do objektu. Proto je vhodné mechanické zabezpečení doplnit o elektronické, ale o takové, které vám opravdu dokáže pomoci. Namísto zvukových alarmů a varovných sms doporučujeme dálkové napojení na Multifunkční dohledové centrum - pult centrální ochrany. A co to vůbec znamená? V objektu máte nainstalovanou sadu pohybových detektorů, magnetických kontaktů, detektorů tříštění skla apod., které při detekci vniknutí okamžitě vysílají signál do Multifunkčního dohledového centra, jež pracuje nonstop. Speciálně vyškolený operátor vyhodnotí situaci a na místo vyšle zásahovou skupinu. V případě nutnosti spolupracuje s bezpečnostními složkami státu.

Ochranu lze zajistit také před požárem, únikem plynu, vody či záplavou – nepodceňujte ji.
Snímačů je hned několik druhů. Dle vhodnosti je třeba vybrat správný požární detektor do kuchyně, do garáže nebo do technické místnosti s kotlem apod. Systém je možné doplnit o detektory úniku plynu, detektory překročení konkrétní mezní teploty nebo o detektor zaplavení. A věřte, že pomáhají předcházet nemalým škodám.
Do kompletní ochrany bytu nebo domu lze zahrnout také kvalitní ochranu vašeho PC, elektronických informací, které jsou a během pár let budou ještě více v nebezpečí, než hmotný majetek.

Pozemek a střechu lze chránit také
Pro zajištění pozemku je možné využít různých perimetrických systémů, které se instalují na okraj pozemku a které dokáží registrovat situaci, kdy někdo překonává oplocení a vniká na pozemek. To je důležité pro zvýšení efektivity zásahu ze strany zásahového vozidla pultu centrální ochrany, které má více času na dojezd a potenciální pachatel stále ještě ztrácí čas nad překonáním vnějších dveří nebo oken domu. Současně je možné být v bezpečí, když jste přes den nebo přes noc doma. Lze tedy chcránit i v době, kdy je vlastní dům odstřežen. Využít lze různé venkovní detektory pohybu, infrazávory, mikrovlnné detektory, zemní kabely, plotové kabelážní systémy, bezdrátové RFID systémy, laserové detektory apod. Podobně lze chránit i střechu, resp. fotovoltaické panely na ní umístěné.

Montáží to nekončí
Kvalitní ochrana vašeho majetku a informací by neměla končit pouhou montáží detektorů a jednotlivých ochranných komponentů. Aby byla ochrana adekvátní, je třeba vše napojit na Multifunkční dohledové centrum, kde operátor vyhodnotí každou poplachovou situaci a podle problému vyšle speciálně vyškolené odborníky. Vy tak máte jistotu, že jakýkoli problém bude řešený hned, profesionálně a bez toho, abyste krajní situaci museli zvládat sami.
Nezapomínejte ani na servis. Profesionální firma vám automaticky nabídne pravidelné revize a kontroly, které zaručí správný chod celého systému, a to nejen v době záruky, ale i po ní. Technik by měl být na takovou práci speciálně vyškolený a k dispozici nejen ve standardní pracovní době, ale také při nečekané havárii.

3
Foto: Alkom Security

Mgr. Zdeněk Štěpánek, Ph.D.
Obchodní ředitel
Alkom Security, a.s.

Akce dokumentů
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Osobní nástroje